Rakytník řešetlákový

Zázračná rostlina s léčivými schopnostmi

Meruňky, broskve, švestky přispějí k vašemu zdraví

 

Ovoce je důležitou součástí našeho jídelníčku a je nanejvýš vhodné zaměřovat se na konzumaci sezónního ovoce, které můžete většinou zakoupit i od českých zemědělců a které je k dostání nejen v supermarketech, ale i na regionálních či farmářských trzích. V dnešním příspěvku se zaměříme na oblíbené letní peckoviny, mezi něž patří meruňky, broskve, ringle nebo třeba první švestky.

 

rakytnik-merunkyKonzumace meruněk je vhodná pro každého, kdo chce do těla doplnit beta-karoten neboli provitamín A. Zhruba 6 meruněk denně vám zajistí doporučené denní množství tohoto vitamínu,který zpomaluje stárnutí a je také vhodný jako prevence před nádorovými onemocněními. Oblíbenou peckovinou jsou také broskve, které jsou bohaté na draslík, vápník, železo, hořčík nebo na zinek. Obsahují i vitamíny skupiny B nebo C.

 

V neposlední řadě bychom chtěli zmínit švestky - plody slivoně švestky či švestkydomácí, jejichž konzumací můžete předcházet revma, dně nebo jaterním či ledvinovým potížím. Velkou výhodou tohoto letního ovoce je, že obsahuje jen malé množství cukru. Můžete si denně dopřát tedy klidně i více kousků.