Rakytník řešetlákový

Zázračná rostlina s léčivými schopnostmi

Rakytníkové produkty pro péči o pleť

 

Rakytník řešetlákový je vhodný nejen na vnitřní užívání, ale také pro péči o pleť a o pokožku celého těla. Často se tedy výtažky z plodů tohoto keře přidávají do různých krémů, balzámů a tělových olejů. Z výrobců přírodní kosmetiky je využívá například česká značka Saloos. V jejím sortimentu se nachází bambucké máslo s rakytníkem řešetlákovým (karité) a rakytníkový olej (vhodný pro vnitřní i zevní použití).


rakytnik-12-12Jak tedy rakytník působí na naši pleť a pokožku? Rakytníkový olej ji hydratuje a zvyšuje její pružnost. Dodává pleti cenné nenasycené mastné kyseliny a podporuje prokrvení. Můžete ho používat místo nočního i denního krému, klidně i jako podklad pod make-up. Zároveň pokožku chrání před škodlivým UV zářením.

 

Kromě rakytníkového oleje můžete vyzkoušet i zmíněné bambucké máslo. Jedná se o máslo získané z afrického ořešáku. Ačkoliv je máslo spíše mastnější, hodí se na všechny typy pleti. Tyto másla můžete běžně zakoupit i jako natural nebo jako obohacená o výtažky z jiných rostlin. Bambucké máslo má trošku tužší konzistenci. Před nanášením ho proto zahřejte v rukách nebo ho krátce uložte do teplé místnosti.