Rakytník řešetlákový

Zázračná rostlina s léčivými schopnostmi

Objevte přírodní oleje

Panenské přírodní oleje lisované za studena využijete nejen ve své kuchyni při přípravě salátů a dresingů. Můžete je konzumovat po lžičkách nebo je využívat na svou pleť či pokožku. Zatímco při vaření nejvíce využijete olivový, řepkový a slunečnicový olej. V péči o pleť můžete vyzkoušet olej z meruněk, šípku nebo růžových květů.


přírodní olejeÚčinky přírodních olejů


Hlavní výhodou rostlinných olejů je vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, které podporují vstřebávání vitamínů a chrání náš organismus před škodlivými vnějšími vlivy. Asi nejznámější olej, úzce spojený se zdravým životním stylem, je olivový olej, který obsahuje i vitamín E. V kuchyni se poslední dobou začínají hodně využívat ořechové oleje, lisované z vlašských ořechů, mandlí nebo sezamových semínek. Tyto oleje mají jemnou chuť a rozhodně by neměly procházet tepelnou úpravou. Tou se totiž jejich pozitivní účinky snižují.

Na našich stránkách zjistíte více informací o rakytníkovém oleji, lisovaném z plodů rakytníku řešetlákového. Tento olej můžete zakoupit v obchodech se zdravou výživou. Podobné účinky na náš organismus má například olej z měsíčku lékařského, arganový olej nebo konopný olej.