Rakytník řešetlákový

Zázračná rostlina s léčivými schopnostmi

Citrusové plody - proč jsou prospěšné našemu zdraví

Sezóna citrusů je teď v plném proudu. Kromě jablek a banánů jsou pomeranče, mandarinky nebo grepy často jediným ovocem, na které v obchodech narazíte. Ačkoliv mnoho lidí od jejich konzumace spíše odrazuje, pokud sníte jeden až dva kousky tohoto ovoce denně, rozhodně nic nezkazíte. Ačkoliv se jedná o ovoce, které není pěstované v Čechách, ale musí se k nám dovážet, je plné důležitých vitamínů a vlákniny.

 

mandarinkaCitrusové plody jsou bohaté především na vitamín C, který posiluje imunitu a brání tak nachlazení. Chřipky, angíny a další virózy jsou v zimě v plném proudu. Stačí, když prochladnete a už se vystavujete riziku nějaké z těchto nemocí. Jestliže ale budete fit, nic vás nemůže ohrozit.

 

Mezi oblíbené citrusy patří také citróny nebo limetky. Citrón jen tak k snídani si pravděpodobně nedáte, můžete jeho kapkami ale dochutit vodu, kterou ráno vypijete. Uvidíte, jak perfektně nastartujete svůj metabolismus. Zajímavé je, že vás zbaví třeba i nepříjemného dechu a je rovněž prospěšný při potížích se žlučníkem.