Rakytník řešetlákový

Zázračná rostlina s léčivými schopnostmi

Pleťové masky z rakytníku

Chcete své pleti dopřát očistu a výživu zároveň? Vyzkoušejte pleťovou masku z rakytníku, kterou můžete zakoupit v obchodě nebo si ji vyrobit i doma. Rakytník je plný vitamínů a minerálů, výborně se tak hodí pro regeneraci po zimě namáhané pleti.

 

Co vše masky z rakytníku obsahují? A kdy je vhodné je na pleť nanášet?

pleťová maska z rakytníkuPleťovou masku s rakytníkem vám přináší například značka Avon. Konkrétně se jedná o vyhlazující masku s výtažky z rakytníku a medvědice. Tato maska je vhodná zejména pro ženy ve zralém věku, kterým pleť zpevní a vyhladí. Účinně bojuje proti vráskám, rozjasní a na pohled zpevní. Oblíbená je také kombinace rakytníku a okurky, která se perfektně doplňuje.

 

Pokud si chcete masku vyrobit doma, použijte na ni sušený nebo ještě lépe čerstvý rakytník, který je ale bohužel k dostání jen v době sklizně, tedy na podzim. Rakytník pak můžete smíchat třeba s jogurtem a medem nebo se zakysanou smetanou. Oblíbené jsou rovněž masky, které využívají vaječný bílek a ten kombinují s různou zeleninou či s ovocem. Rakytník můžete na svou pleť nanést i samotný, pouze smíchaný s kvalitním rostlinným olejem.