Rakytník řešetlákový

Zázračná rostlina s léčivými schopnostmi

Jaké bylinky přijdou vhod na váš talíř

 

Jarní a letní měsíce se nesou také ve znamení bylinek. Upusťte od těch sušených, pořiďte si bylinky čerstvé, které můžete vsadit do svého květináče na okno nebo do truhlíku na terasu. Z těch nejznámějších bylinek vám přijde vhod bazalka, oregano, majoránka, libeček, máta, pažitka i mnohé další. Každá bylinka má jiné možnosti pro své použití a také specifickou chuť i aroma.

 

rakytnik-resetlakovy-bylinkyI právě rakytník mnoho lidí označuje jako bylinku, byť se jedná o keř. Je to pro jeho pozitivní účinky, které má na naše tělo. Je plný vitamínů a minerálů, zatímco tyto zelené bylinky obsahují jiné látky, které působí třeba na naše trávení, na spánek a vnitřní harmonii nebo na nachlazení, byť třeba ani mnoho vitamínů či minerálů neobsahují.

 

Vyzkoušejte i vy bylinky, které máte rádi v sušené podobě. Jistě vás potěší svou výraznou aromatičností. Pozor ale, například šalvěj lékařská je mnohem vhodnější sušená než čerstvá, jelikož se sušením posílí její příznivé účinky. Ale taková bazalka, majoránka nebo pažitka nemá jako čerstvá mezi bylinkami obdoby.